a

Gdańska ASP pokaże studenckie projekty Art Food Senses 2015

On: Comment: 0 Hit: 247
Wystawą w Bibliotece Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku

Wystawą w Bibliotece Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku zainaugurujemy pierwszą z trzech ekspozycji studenckich projektów realizowanych w ramach trzeciej edycji Art Food. Prezentowane obiekty powstały podczas międzynarodowych warsztatów ceramicznych w Ćmielów Design Studio Polskich Fabryk Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież" S.A. pod kuratorską opieką Marka Cecuły. Gdańską wystawę będzie można oglądać od 23. lipca. 

ART FOOD 2015_zaproszenie poprawionefot. materiały prasowe

Art Food Senses to trzecia edycja projektu realizowanego przez Modus Design we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza i PFP "Ćmielów" i "Chodzież" S.A. Jak co roku wybrany zespół młodych projektantów zmierzył się z tematem realizacji niecodziennych obiektów ceramicznych w obrębie projektu integrującego wiele obszarów: świat projektowania z przemysłem ceramicznym, edukację z realiami zawodowymi, różne metody pracy i doświadczenia wielu kultur. Studenci zdobyli cenne doświadczenie zawodowe, ważne dla kariery projektanta, które później mogą się rozwinąć w innych, niekoniecznie związanych z ceramiką, kierunkach.

W ramach projektu studenci stworzyli ceramiczne naczynia łączące sztukę oraz wiedzę o sposobie współistnienia człowieka i użytkowanego obiektu. W trakcie warsztatów projektowych i kulinarnych uczestnicy dowiedzieli się jakie są kulturowe aspekty spożywania posiłków oraz jak smak i sposób przyrządzania potraw wpływają na sposób ich podawania. Stworzone prace znajdują miejsce między sztuką a wzornictwem i są uwolnione od typowej funkcjonalności, choć ich formy są ściśle dopasowane do możliwości masowej produkcji.

W projekcie uczestniczyli studenci z trzech uczelni: Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Central St Martins College w Londynie oraz Pratt Institute w Nowym Jorku. Finalny etap prac odbył się w Ćmielów Design Studio Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. , do którego zakwalifikowało się łącznie 11 najlepszych uczestników. Wszystkie prace zrealizowane zostały w porcelanie, w warunkach przemysłowych, podczas trzytygodniowych warsztatów w lipcu 2015 roku.

Planowane wystawy projektu Art Food 2015:
  • 23 lipca – 17 sierpnia Biblioteka Akademii Sztuk Pięknych Targ Węglowy 6 Wielka Zbrojownia
  • 19-27 września 2015 Wystawa projektu Art Food 2015 podczas British Ceramic Biennale
  • październik - listopad 2015 Wystawy projektu Art Food 2015 w Nowym Jorku (lokalizacja i daty zostaną potwierdzone w późniejszym terminie)
Projekt „Art Food” współorganizowany jest przez: Instytut Adama Mickiewicza Modus Design Studio Marka Cecuły Akademia Sztuk Pięknychw Gdańsku Central Saint Martins College w Londynie Pratt Institute w Nowym Jorku Polskie Fabryki Porcelany “Ćmielów” i „Chodzież” S.A. Blog projektu: www.artfoodproject.wordpress.com logo organizatorów Art Food1logo organizatorów Art Food
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday January February March April May June July August September October November December